Informacje

 


K   O   M   U   N   I   K   A   T

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę organizuje wyjazd do Warszawy w sobotę 7 maja 2016 na manifestację patriotyczną pod hasłem „Odwagi Polsko”. Rozpoczęcie od Mszy Św. w Katedrze św. Floriana na Pradze o godz. 11:00.

Z tego miejsca uczestnicy marszu przejdą spod pomnik ks. Ignacego Skorupki, a następnie na Plac Zamkowy i pod pomnik kard. Stefana Wyszyńskiego.

Chcemy zademonstrować naszą niezgodę na targowicę, na mieszanie się instytucji państw obcych, ościennych, a także i tych dalszych w nasze wewnętrzne polskie sprawy – podkreślił organizator Marcin Dybowski. I dodaje:

– W modlitwie, poprzez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski, w pierwszy dzień nowenny do św. Andrzeja Boboli, uczestnicy marszu chcą powierzyć Bogu sprawy naszej Ojczyzny. Bo rozwiązanie problemów w Polsce wymyka się spod ludzkiej kontroli i potrzebna jest Boża opieka.

Informacje o wyjeździe na plakatach. Kontakt do organizatorów:

– 502 284 699 – Jerzy Goździewski
– 609 734 298 – Jerzy Kondrat

http://www.pch24.pl/-odwagipolsko–srodowiska-patriotyczne-zachecaja-do-zamanifestowania-polskosci,42946,i.html

 

* * *

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza 25. października 2015 r. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 12.00.

Po niej zmówimy radosną część Różańca św. i ruszymy w Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Łomży, do kościoła p.w. Andrzeja Boboli.

W uzgodnieniu z Ks. Prałatem Jerzym Abramowiczem i Ks. Kanonikiem Andrzejem Popielskim

Jerzy Kondrat

————————

609-734-298

J.Kondrat@wp.pl

Pokutujemy za skutki niewypełnienia Jasnogórskich Ślubów Narodu, m.in. za złe wybory Polaków, za wprowadzenie do polskiego porządku prawnego ideologii gender, in vitro, wczesnoporonnej pigułki „dzień po” (z dostępem dla 15-latek, bez zgody rodziców), a także o tzw. „uzgodnieniu płci”, którą na szczęcie zawetował nowo wybrany Prezydent Duda (a Sejmowi nie udało się veta odrzucić). Solidaryzujemy się z akcjami rodziców protestującymi przeciw deprawacji dzieci w systemie edukacji oraz organizacjami „pro live” broniącymi życia na każdym etapie.

* * *

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę ma wymiary indywidualny i wspólnotowy. Indywidualny, to codzienna modlitwa dziesiątkiem Różańca w intencji: „Z Maryją Królową Polski modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich”. W ramach wspólnotowego działania zmawiamy Msze św. w intencji Ojczyzny, organizujemy Pokutne Marsze Różańcowe ulicami miast, czuwania modlitewne (w tym ogólnopolskie comiesięczne na Jasnej Górze w ostatnie piątki miesiąca, po Apelu Jasnogórskim).

 

 

 

 

 

Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Łomży

W niedzielę 28-06-2015 ulicami Łomży przeszedł kolejny Pokutny Marsz Różańcowy, z kościoła p.w. Matki Bożej Bolesnej O.O. Kapucynów, do kościoła p.w. św. Michała Archanioła. Odbył się on z inicjatywy uczestników Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, przy wsparciu obu parafii.

Marsz został poprzedzony Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną o godz. 18.00 w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej. Bezpośrednio po niej rozważano radosną część Różańca św., a następnie sformowano kolumnę i z śpiewając pieśń „Boże, coś Polskę” uczestnicy przeszli na Stary Rynek, odprowadzani przez O.O. Kapucynów.

Na Starym Rynku (stojąc, a nie jak zwykle maszerując) uczestnicy w sposób szczególny powierzali Bogu sferę publiczną modląc się z Maryją Królową Polski o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Ślubów Jasnogórskich. Ktoś przyniósł transparent z napisem: „Zatrzymać demoralizację dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach” oraz „Gender to szaleństwo, barbarzyństwo i ciemnota umysłowa XXI wieku”.

Modlitwie towarzyszyły rozważania błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko wygłoszone w Bydgoszczy tuż przed śmiercią, którego motywem jest jak nie ulec złu.

Następnie marsz przeszedł do Katedry i powitany przez Proboszcza, ks. kanonika Mariana Mieczkowskiego zakończył Różaniec przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości. Na koniec był Apel Jasnogórski, błogosławieństwo i podziękowania.

Na uwagę zasługuje fakt, że w marszu uczestniczyło wiele nowych osób, pomimo dużej konkurencji ze strony organizowanych przez Klub Myśli Patriotycznej uroczystości i pokazów walk partyzanckich w Czerwonym Borze i spotkania z Leszkiem Żebrowskim, a także koncertu w Drozdowie.

Jako organizatorzy marszu musimy podkreślić dużą gorliwość uczestników i ufność Bogu, z wiarą na wysłuchanie wszystkich próśb, przez św. Andrzeja Bobolę, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko, sługę Bożego kardynała Wyszyńskiego.

Relację sporządzili: Jerzy Kondrat, Jerzy Goździewski

Zdjęcia: Jerzy Goździewski

W załączeniu: dokumentacja fotograficzna

2015-06-28_z01 2015-06-28_z02 2015-06-28_z03 2015-06-28_z04 2015-06-28_z05 2015-06-28_z06